Genel Bilgi

Kapadokya Üniversitesi İHA Sistemleri Uygulama ve Araştırma Merkezi, ülkemizdeki İHA sektörünün uluslararası alanda söz sahibi olmasına katkı sağlamak amacıyla 30 Haziran 2017 tarihinde kurulmuştur. Kapadokya İHA milli yazılım - donanım teknolojilerini geliştirmek üzere Ar-Ge faaliyetleri yürütmekte, aynı zamanda SHGM tarafından onaylı eğitimlerle kullanıcıların emniyetli bir şekilde İHA kullanmalarını sağlamaktadır.

Kapadokya İHA, ulusal mevzuatın geliştirilmesi, uçuş izinlerinin yönetimi, hava trafiğinin verimli yönetilmesi, çeşitli kabiliyetlerde özgün insansız hava aracı sistemlerinin tasarlanması ve üretilmesi, sertifikasyon işlemlerinin yapılması gibi konularda aktif rol alarak küresel düzeyde faaliyet göstermeyi hedeflemektedir.

E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız