Üniversitemiz D-8 Ülkelerini Ağırladı

Üniversitemiz, D-8 üye ülkeleri İHA (İnsansız Hava Araçları Sistemleri) ve SAFA (Yabancı Hava Araçlarına Yapılan Emniyet Denetlemeleri) çalıştaylarına 10-11 Mayıs 2018 tarihlerinde ev sahipliği yaptı.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün D-8 Örgütü Sivil Havacılık Çalışma Grubu kapsamında ‘Eğitim ve Kapasite Geliştirme Görev Gücü’ başkanlığını yürüttüğü çalıştaylar, D-8 üye ülkeleri ilgili yönetici, uzman ve mühendislerin katılımı ile üniversitemiz Oktay Sinanoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar ve Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Can Erel’in açılış konuşmaları yaptıkları çalıştaylara, D-8 Genel Sekreterliği yetkilileri ve Üniversitemiz öğretim görevlilerinin yanı sıra sektörün önde gelen üreticileri ve kullanıcı endüstri şirketleri de katıldı.

İki gün süren çalıştaylar kapsamında katılımcılar tanıtıcı sunumların ardından mevcut ve planlanan projelere ilişkin görüş alışverişi imkânı bulurken katılımcılarca olası ortaklık konuları üzerine ikili ve çoklu görüşmeler gerçekleştirildi.

D-8 ülkeleri arasındaki var olan yakın işbirliğini havacılık alanında da derinleştirerek güçlendirmeyi amaçlayan D-8 Sivil Havacılık Çalışma Grubu Çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen çalıştayların, D-8 üye ülkeleri arasında kurulması amaçlanan teknik işbirliği açısından önemli bir platform olarak değerlendirilmektedir.
E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız